Konflikt prawa i religii

Opublikowano: 14 listopada 2020
the gavel of a judge in court. lying on a desk.

Rodziny zmarłych w Nowej Zelandii często nie potrafią zawrzeć porozumienia z władzami w sprawie pochówku. Wówczas to angażowane są służby porządkowe, a sprawa niejednokrotnie ma swoje zakończenie w sądzie rejonowym. Temat ten zyskał na znaczeniu wraz z większą świadomością społeczeństwa obywatelskiego i szerszymi możliwościami kontaktu z państwem – pisze dr Joanna Siekiera z Wydziału Prawa Uniwersytetu w Bergen na stronie Akademia UŁ w Serwisie Samorządowym PAP.

Artykuł dr Joanny Siekiery Konflikt norm pomiędzy maoryskim zwyczajem pochówku a nowozelandzkim prawem ustawowym ukazał się w najnowszymy numerze czasopisma naukowego “Acta Universitatis Lodziensis. Folia Iuridica” (red. Tomasz Bekrycht).