AUL. Folia Geographica Physica – Call for Papers

Opublikowano: 8 września 2020
FG

Redakcja czasopisma naukowego „Acta Universitatis Lodziensis. Folia Geographica Physica” zaprasza do publikowania artykułów naukowych. Zaproszenie dotyczy także doktorantów i studentów, w szczególności działających w kołach naukowych, o ile ich prace będą spełniać wymogi redakcyjne i przejdą proces recenzowania. Standardem jest recenzja podwójnie ślepa.

Zakres tematyczny publikowanych prac obejmuje problematykę różnych dziedzin geografii fizycznej i dyscyplin pokrewnych, w szczególności: geomorfologii, geoekologii, geologii i paleogeografii czwartorzędu, meteorologii i klimatologii, ochrony środowiska oraz zastosowań GIS w badaniach środowiska.

Obecnie przyjmujemy teksty, które będą włączone do numeru 19 (2020). Prace należy zgłaszać na stronie https://czasopisma.uni.lodz.pl/geophysica/login do 30 października 2020 r. W razie potrzeby prosimy o kontakt z redakcją pod adresem folia.geographica.physica@geo.uni.lodz.pl

Zgłaszane artykuły są publikowane online w wersji pdf niezwłocznie po zrecenzowaniu i dopuszczeniu do druku. Przyjmujemy teksty napisane w języku polskim bądź angielskim i opracowane zgodnie z instrukcją redakcyjną.

Wszystkie artykuły dostępne są w Otwartym Dostępie (Open Access) na licencji CC BY-NC-ND. Wydawca: Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego.

Czasopismo indeksowane jest m.in. w bazach: · CEJSH · CEEOL · EBSCO · ERIH PLUS · INDEX COPERNICUS

Call for Papers

The editorial board of  “Acta Universitatis Lodziensis. Folia Geographica Physica” would like to invite authors to publish their scientific articles. The invitation is also extended to doctoral candidates and students, especially those active in scientific circles, as long as their works comply with the editorial requirements and pass the review procedure. The standard is double-blind review process.

The thematic scope of published works includes different areas of physical geography and related disciplines, including in particular: geomorphology, geoecology, geology and palaeogeography of the Quaternary, meteorology and climatology, environmental protection and GIS applications in environmental studies.

Currently, we are collecting texts for issue 19 (2020). The papers should be submitted through https://czasopisma.uni.lodz.pl/geophysica/login by 30 October 2020. Feel free to contact the editorial office using the following address: folia.geographica.physica@geo.uni.lodz.pl

The submitted articles are published online in pdf version, as soon as they have been reviewed and accepted for print. We accept texts in Polish or English, prepared in accordance with the editorial instructions. All the articles are available in Open Access under the CC BY-NC-ND licence. Publisher: Lodz University Press.

The journal is indexed with the following databases: · CEJSH · CEEOL · EBSCO · ERIH PLUS · INDEX COPERNICUS