dr Zuzanna Firkowska-Jakobsze o regulacjach prawnych sprawozdawczości finansowej gmin

Opublikowano: 31 lipca 2020
kalkulator pieniądze d.delmanowicz_0

Niski poziom świadomości włodarzy gmin o możliwościach wykorzystania wieloprzekrojowej ewidencji kosztów w procesie decyzyjnym potwierdzają badania. Tylko nieliczne z jednostek samorządu terytorialnego prowadzą ewidencję kosztów według typów działalności i ich rozliczenie (3,8%). Podstawową ewidencją kosztów wykorzystywaną przez gminy jest ewidencja kosztów według rodzajów i ich rozliczenie (85,5%) – uważa dr Zuzanna Firkowska-Jakobsze z Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego. Fragment jej książki “Zintegrowany model pomiaru dokonań gminy. Uwarunkowania – potrzeby – koncepcje” można przeczytać w Serwisie Samorządowym Polskiej Agencji Prasowej. Książka ukazała się w serii wydawniczej Akademia Samorządowa.

Artykuł można przeczytać TUTAJ

Firkowska-Zintegrowany model