NOWIS – Call for Papers

Opublikowano: 3 kwietnia 2020
Bez tytułu

Z przyjemnością informujemy, że Redakcja czasopisma naukowego Uniwersytetu Łódzkiego “Nauki o Wychowaniu. Studia Interdyscyplinarne (NOWIS)” ogłasza nabór tekstów.

Nauki o Wychowaniu.  Studia Interdyscyplinarne (NOWIS) 2021/2(13)

Numer tematyczny: Podejście do aktywności w polach praktyki i analiza przebiegu transformacji

Redakcja naukowa: Jean-Marie Barbier, Ewa Marynowicz-Hetka, Lech Witkowski

Trzynasty numer czasopisma „Nauki o Wychowaniu. Studia Interdyscyplinarne” jest poświęcony związkom między podejściem do aktywności w polach praktyki i analizą procesów transformacji. Można mówić o antropologii aktywności.

Problematyka tego numeru stanowi kontynuację długiej współpracy (por. NOWIS 2016/2(3) między katedrami UNESCO„Formation et des Pratiques professionnelles » , w Conservatoire National des Arts et Métiers w Paryżu i «Formation Professionnelle, Construction Personelle, Transformations Sociales w l’Institut Catholique de Paris oraz cyklem sympozjów po tytułem: Myśląc o transformacjach, organizowanych w roku 2019 przez Katedrę Pedagogiki Społecznej Uniwersytetu Łódzkiego (por.Kamińska-Jatczak, NOWIS 2019/2(8), a następnie przewidzianych na rok 2020 w Łódzkim Towarzystwie Naukowym.

Koncepcja analizy transwersalnej aktywności (por. Barbier 2016,2017) pozwala orientować problematykę w kierunku przestrzeni aktywności, ich konfiguracji i transformacji zachodzących w różnych przypadkach/ sytuacjach edukacyjnych i społecznych. Transformacje te zachodzą stale i przypuszczalnie powstają wraz/w innymi składnikami aktywności podmiotów działających.

Proponujemy dyskusję na temat tych różnych typów/konfiguracji zachodzących transformacji. W centrum tej dyskusji znajduje się człowiek, który działa i zmienia się/przekształca, działając.

Zapraszamy na łamy czasopisma i włączenie się w tę dyskusję w celu pogłębienia tytułowego zagadnienia, tak ważnego dla pojmowania procesów transformacji zachodzących w polach praktyki.

NOWIS jest czasopismem elektronicznym indeksowanym w międzynarodowych bazach danych, jak na przykład: EBSCO, DOAJ, czy COPE.

Będzie to numer o wymiarze międzynarodowym, gromadzący teksty w trzech językach: angielskim, francuskim i polskim.

Termin składania tekstów na platformie Index Copernicus upływa z końcem stycznia 2021 roku.

Wszelkie pytania prosimy kierować na adres Redakcji NOWIS: czasopismo.naukiowychowaniu@uni.lodz.pl

Zachęcamy do odwiedzenia naszej strony domowej: