AUL. Folia Sociologica – nowy numer!

Opublikowano: 25 listopada 2019
cover_issue_438_pl_PL

Polecamy nowy numer czasopisma naukowego Uniwersytetu Łódzkiego “Acta Universitatis Lodziensis. Folia Sociologica” Nr 70 (2019). Tytuł zeszytu: “Kobiecość i męskość w publicznym dyskursie, społecznych praktykach i indywidualnych doświadczeniach”  (pod redakcją Julity Czerneckiej i Krystyny Dzwonkowskiej-Goduli).

Prezentowany zeszyt czasopisma gromadzi osiem artykułów naukowych. Rozprawy dotyczą badań z zakresu społecznej teorii płci, poruszając m.in. zagadnienie edukacji równościowej na polskich uczelniach technicznych; problematykę równouprawnienia płci w debacie parlamentarnej Sejmu Ustawodawczego 1947–1952; kwestię roli kobiet-matadorek w hiszpańskiej tradycji corridy; analizę zjawiska dziergania wykonywanego przez mężczyzn w przestrzeni publicznej; problem postrzegania przez mężczyzn oraz kobiety wyglądu i jego roli oraz zagadnienie męskich strategii odchudzania.

Redaktor naczelna: prof. nadzw. dr hab. Ewa Malinowska