Konferencja “Losy Polaków na Wschodzie XIX-XXI w.”

Opublikowano: 5 listopada 2019
Losy

Z przyjemnością informujemy, że Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego zostało partnerem konferencji naukowej „Losy Polaków na Wschodzie XIX-XXI w. Spotkanie drugie: Przesiedlenia, przemieszczenia, przyjazdy, powroty i ucieczki”.

Celem konferencji jest nie tylko podsumowanie dotychczasowych studiów dotyczących migracji Polaków w Rosji i w ZSRR (zwłaszcza przyjazdów, przesiedleń i repatriacji – od dziewiętnastego stulecia do współczesności), lecz przede wszystkim przedstawienie najnowszych dociekań, w tym prezentacja niewykorzystywanego dotąd materiału źródłowego, nowych faktów, tez i interpretacji. Do udziału w konferencji zapraszamy przedstawicieli różnych dyscyplin – zarówno historyków, jak i naukowców zajmujących się socjologią, politologią, prawem czy historią mówioną.

W trakcie konferencji można będzie nabyć publikacje historyczne na stoisku Wydawnictwa ze specjalnym rabatem -25%. Zapraszamy!

Organizatorzy:

• Wydział Filozoficzno-Historyczny Uniwersytetu Łódzkiego
  • Instytut Historii
  • Katedra Historii Polski XIX w.
  • Katedra Historii Polski i Świata po 1945 r.
  • Archiwum Sybiraków

Gdzie: Instytut Historii UŁ, ul. A. Kamińskiego 27a, 90-219 Łódź

Kiedy: 14-15 listopada 2019 r.

Wydarzenie na Facebooku

mockupshots-freeimage-mock-00053(2)