Stosowanie umów cywilnoprawnych

Opublikowano: 25 października 2019
nowy numer 88

Polecamy najnowszy numer czasopisma naukowego Uniwersytetu Łódzkiego “Acta Universitatis Lodziensis. Folia Iuridica” Nr 88. Tytuł zeszytu: “Stosowanie umów cywilnoprawnych w świetle przepisów prawa pracy i ubezpieczeń społecznych”.

Zeszyt stanowi zwieńczenie I Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej z cyklu „Nietypowe stosunki zatrudnienia” zorganizowanej przez Centrum Nietypowych Stosunków Zatrudnienia, działające przy Katedrze Prawa Pracy na Wydziale Prawa i Administracji UŁ. Artykuły zgromadzone w numerze poruszają problematykę stosowania umów cywilnoprawnych w świetle przepisów prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Istotnym kontekstem dla autorów jest zjawisko upowszechniania się w Polsce cywilnoprawnych form zatrudnienia oraz pracy na własny rachunek, które coraz częściej wypierają klasyczny stosunek pracy.

Redaktor tomu: Prof. Tomasz Duraj

Czytaj wszystkie artykuły