Human Enhancement

Opublikowano: 14 października 2019
Nr 32

Polecamy najnowszy numer czasopisma naukowego Uniwersytetu Łódzkiego “Acta Universitatis Lodziensis. Folia Philosophica. Ethica – Aesthetica – Practica” nr 32 (2018). Tytuł zeszytu: Human Enhancement. Pojęcie Human Enhancement (enhancement — ang. wzmocnienie, zwiększenie, ulepszenie) odnosi się do działań, zmierzających do poprawy funkcji oraz możliwości organizmu człowieka, przy pomocy środków farmakologicznych, zwiększających wydajność fizyczną, poprzez modyfikacje genetyczne oraz dzięki zastosowaniu współczesnej technologii.

W prezentowanym numerze zgromadzono artykuły angielskojęzyczne i niemieckojęzyczne. Autorzy działu anglojęzycznego rozważają zagadnienia etyczne związane z interwencjami, mającymi na celu „ulepszenie człowieka”. Część niemieckojęzyczna poświęcona jest dawnym i współczesnym koncepcjom mądrości.

Redaktorzy tomu: Andrzej M. Kaniowski, Floriaa Steger,  Christoph Horn