II wojna światowa – scenariusze alternatywne

Opublikowano: 2 września 2019
69927063_1831868236849640_869698553516130304_o

Zapraszamy do Muzeum Tradycji Niepodległościowych na dyskusję “Plus czy Minus – II wojna światowa – scenariusze alternatywne”.

Punktem wyjścia do rozmowy będą tezy zawarte w książce Natalii Lemann “Historie alternatywne i steampunk w literaturze. Archipelagi badawczo-interpretacyjne”.

Kiedy: 6 września 2019 r. (piątek), godz. 18.00

Gdzie: Siedziba główna Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi, ul. Gdańska 13

W spotkaniu udział wezmą:
dr Natalia Lemann – Literaturoznawczyni, Katedra Teorii Literatury Instytut Kultury Współczesnej Uniwersytetu Łódzkiego, autorka książki „Historie alternatywne i steampunk w literaturze. Archipelagi badawczo-interpretacyjne”.

red. Bartłomiej Radziejewski – dyrektor i założyciel think tanku i magazynu „Nowa Konfederacja”, w latach 2015-2017 współtwórca i szef think tanku Centrum Analiz Klubu Jagiellońskiego, politolog, publicysta i eseista.

dr Mikołaj Mirowski – historyk i publicysta, Muzeum Historii Polski, prowadzący w Muzeum Powstania Warszawskiego cykl „Warszawa dwóch Powstań”, autor tomu rozmów „Piłsudski (nie)znany. Historia i popkultura”.

Rozmowę poprowadzi: Maciej Trojanowski – dziennikarz, Radio Łódź

Patroni wydarzenia: Muzeum Historii Polski, Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego, Dzieje.pl, Nowa Konfederacja, TVP Historia, TVP3 Oddział w Łodzi, Radio Łódź, Liberte!, Gazeta Trybunalska, Obserwator Międzynarodowy, Histmag.org.