Dr hab. Marta Woźniak-Bobińska z nagrodą PAN

Opublikowano: 1 lipca 2019
10400504_33147421408_6638_n

Z przyjemnością informujemy, że autorka książki “Współczesna diaspora asyryjsko-aramejska w Szwecji”, dr hab. Marta Woźniak-Bobińska została laureatką Nagrody za Wybitne Osiągnięcia Przyczyniające się do Rozwoju Nauki w dziedzinie nauk humanistyczno-społecznych Polskiej Akademii Nauk. Badaczka jest adiunktem w Katedrze Bliskiego Wschodu i Północnej Afryki na Wydziale Studiów Międzynarodowych i Politologicznych Uniwersytetu Łódzkiego. Do jej zainteresowań badawczych należą: zagadnienia mniejszości religijnych i etnicznych na Bliskim Wschodzie, stosunki muzułmańsko-chrześcijańskie, polityka państw bliskowschodnich, kultura arabska, kwestie społeczne – problemy globalizacji, migracji, diaspor i tożsamości. Autorka kilkudziesięciu artykułów i wielu prac zbiorowych. Wygłosiła ponad 100 prelekcji oraz referatów na konferencjach w Polsce i za granicą.

Gratulujemy Nagrody!