„Street art – sztuka pogody ducha” – spotkanie

Opublikowano: 21 marca 2019
Data wydarzenia: 28/03/2019
Stenger baner

Zapraszamy na spotkanie z cyklu: Projekt wiedza – Uniwersytet Łódzki w Empiku. Dr Agnieszka Gralińska-Toborek – „Street art – sztuka pogody ducha”.

Od kilku lat Łódź jest jednym z ważniejszych punktów na mapie światowego street artu – sztuki ulicznej, która pomimo ogromnej popularności nadal nie jest postrzegana jako „poważna sztuka”. Tymczasem jest to jeden z najbardziej dynamicznie rozwijających się nurtów artystycznych. O jej wyjątkowości świadczą ciągle nowi artyści wnoszący świeże pomysły, poruszający ważne problemy społeczne. Street art i graffiti to jednocześnie humor, który może stać się orężem wykorzystywanym w politycznej walce czy w rewolucyjnym dążeniu do przemiany świata. O fenomenie sztuki ulicznej – w ujęciu komicznym i nie tylko opowie, w ramach comiesięcznego cyklu „Projekt wiedza – Uniwersytet Łódzki w Empiku”, dr Agnieszka Gralińska-Toborek z Katedry Estetyki Uniwersytetu Łódzkiego. Prelegentka publikuje m.in. w „Art Inquiry” i „Tyglu Kultury”. Ostatnio wydała również książkę pt. „Grafitti i street art. Słowo, obraz, działanie” (Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego).

Salon Empik Manufaktura Łódź
ul. Karskiego 5