Folia Litteraria Polonica Nr 51(2018)

Opublikowano: 1 lutego 2019
WUL_Czasopisma_Profilowe3_(1024x1024)_2018_12_10_KT

Ukazał się nowy numer czasopisma naukowego “Acta Universitatis Lodziensis. Folia Litteraria Polonica” (51/2018).

Tytuł tomu “Tematyczne odmiany dziennikarstwa”.

Zeszyt stanowi zbiór trzynastu artykułów naukowych poświęconych różnym rodzajom dziennikarstwa prasowego, telewizyjnego, radiowego i internetowego. Jak czytamy we Wstępie, podział na odmiany dziennikarstwa, np.: wojenne, śledcze, poradnikowe czy religijne związany jest z różnymi sposobami opisu świata. Taka metodyka podziału gatunków dziennikarskich pozwala na ich możliwie przystępny opis w dobie dynamicznie zmieniających się mediów.

Zeszyt ma charakter publikacji pokonferencyjnej. Sympozjum, którego pokłosiem są prezentowane materiały, stanowi podsumowanie dziesięciolecia działania Katedry Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Łódzkim.

Zapraszamy do lektury!

polecamy