Spotkanie wokół książki “Zakładnicy historii”

Opublikowano: 7 grudnia 2018

świat z inne beczki

Ostatnie spotkanie w ramach projektu Regionalnego Ośrodka Debaty Międzynarodowej w Łodzi “Świat z Innej Beczki” odbyło się 7 grudnia br. Gościem specjalnym wydarzenia była dr Barbara Jundo-Kaliszewska, autorka monografii Zakładnicy historii. Polacy w postradzieckiej Litwie. Książka już wkrótce ukaże się nakładem Wydawnictwa Uniwersytetu Łódzkiego.  Prezentuje ona historyczne ujęcie kwestii odrodzenia narodowego Polaków na Litwie na przełomie lat 80. i 90. XX wieku, ze szczególnym uwzględnieniem ich działań na rzecz utworzenia polskojęzycznej, autonomicznej jednostki w obrębie Litwy.

Rozmowę poprowadził badacz związany z Uniwersytetem Łódzkim i redaktor naczelny portalu Obserwator Międzynarodowy, dr Tomasz Lachowski.

Organizatorzy: Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Łodzi, Obserwator Międzynarodowy, Przegląd Bałtycki i Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego