XXVI Ogólnopolski Zjazd Historyków Studentów

Opublikowano: 13 kwietnia 2018
Data wydarzenia: 17/04/2018
ozhs-logo

W imieniu organizatorów zapraszamy na XXVI Ogólnopolski Zjazd Historyków Studentów w Łodzi. Uniwersytet Łódzki uzyskał prawo do organizacji Zjazdu jednogłośną decyzją sejmiku XXV OZHS w Poznaniu. W ten sposób wydarzenie to po 11 latach przerwy powraca do Łodzi.

W ciągu ponad 20 lat istnienia zjazdy organizowane były przez różne ośrodki akademickie z całej Polski. na Uniwersytecie Łódzkim wydarzenie miało miejsce w 2007 r. W tym czasie OZHS-y przebyły drogę od skromnego wydarzenia do największej studencko-doktoranckiej humanistycznej konferencji w Polsce, gromadzącej często powyżej 300 prelegentów.
Zjazdy nie są jednak typową konferencją, a wydarzeniem o dużo szerszym zakresie, oprócz części naukowej obejmującym także aspekty
kulturalno-poznawcze (np. w postaci wycieczek po mieście, w którym mieści się ośrodek organizujący przedsięwzięcie) oraz nastawionym na integrację jego uczestników.

Miło jest nam poinformować, że Wydawnictwo UŁ zostało partnerem wydarzenia.

Organizatorzy: Studenckie Koło Naukowe Historyków Uniwersytetu Łódzkiego

Termin i miejsce zjazdu: 17-21 kwietnia 2018 r. w Instytucie Historii UŁ (ul. Kamińskiego 27a, 90-219 Łódź)

Więcej informacji…